Hakkımızda

Munitoys, 6 ve 8 yaşındaki çocukların babalarından farklı bir oyun oynama isteklerinden doğan bir oyun tasarım ve üretim firmasıdır. Birbirinden farklı birçok oyunun tasarımını yapan firmamız, her geçen gün ürün yelpazesini genişletmeye devam etmektedir.

Munitoys olarak ürünlerimizin doğal olmasına özen göstermekteyiz. Ürünlerimiz ahşap malzemelerden üretiliyor olup, tutkal vb. kimyasal ürünler içermemektedir. Tüm oyunlarımız EN 71-1/2/3/9/10/11 standartlarına sahiptir ve tehlikeli, inorganik, kimyasal bileşikler içermemektedir. Oyunlarımız ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001 kalite standartlarına uygun tesisimizde üretilmektedir.

Oyunlarımızı tasarlarken amacımız, çocuklarımızı dijital bağımlılıktan kurtarıp, ailelerin çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmelerini sağlamaktır. 
Oyunlarımız; ince/kaba motor becerilerini ve koordinasyonunu destekler, odaklanmaları güçlendirir, hafıza ve bilişsel işlem becerilerini destekler, çoklu yönerge algısını arttırır, sosyalleşmeye yardımcı olur, üç boyutlu çözümleme ve görsel algıyı arttırır, mekansal ilişkilerin kavranmasını geliştirir, hızlı ve doğru karar verme yetisini geliştirir, zamanı etkin kullanabilme becerisini arttırır, analitik düşünme süreçlerini güçlendirir, çok yönlü problem çözme becerisini geliştirir, akıl yürütme ve stratejik düşünebilme yetisini arttırır.

“Çocuklardan öğreneceğimiz çok şey var!”

Mimar Emre Sabuncu